Спалювання  сухої рослинності та відходів заборонено!

Дата: 22.03.2022 12:10

Новояричівська селищна рада попереджає громадян, що заборонено спалювання сухої рослинності, опалого листя, стерні та будь-якого сміття. За такі порушення законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 3060 – 6120 грн) і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 6120 -12240)  і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 21420 -30600 грн)

За спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якої «Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360грн.) доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700грн.).

Новояричівською селищною радою спільно з  управлінням ДСНС,  Національною поліцією та представниками Державної екологічної інспекції у Львівській області організовано проведення рейдових перевірок, які спрямовані на недопущення та припинення випадків спалювання сухої трави, та притягнення порушників природоохоронного законодавства до  адміністративної відповідальності.  Звертаємось до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.