Інформаційне повідомлення про проведення обговорення щодо перейменування вулиць у населених пунктах НТГ

Дата: 01.07.2022 12:00
Кількість переглядів: 1308

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення щодо перейменування

наступних вулиць:

смт Новий Яричів – вул. Дружби народів, вул. Академіка Корольова, вул. Миру;

с. Банюнин – вул. Комарова; вул. Миру.

с. Великі Підліски – вул. Суворова;

с. Дідилів – вул. Гагаріна;

с. Старий Яричів – вул. 8-го березня;

с. Соколів – вул. Миру;

с. Великосілки – вул. Миру;

с. Неслухів – вул. Мирна.

 

Новояричівська селищна рада інформує про початок проведення громадського обговорення  – надання пропозицій  щодо перейменування  наступних вулиць:

смт Новий Яричів – вул. Дружби народів, вул. Академіка Корольова, вул. Миру;

с. Банюнин – вул. Комарова; вул. Миру.

с. Великі Підліски – вул. Суворова;

с. Дідилів – вул. Гагаріна;

с. Старий Яричів – вул. 8-го березня;

с. Соколів – вул. Миру;

с. Великосілки – вул. Миру;

с. Неслухів – вул. Мирна.

та запрошує усіх бажаючих долучитись до обговорення даного питання.

Організатор громадського обговорення – Новояричівська селищна рада.

Громадське обговорення проводиться Новояричівською селищною радою відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 р. № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичними особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Пропозиції (зауваження) подаються фізичними та юридичними особами у письмовій чи усній формі за адресою: Львівська область Львівський район, смт. Новий Яричів, вул. Незалежності 6 та електронній формі на електронну адресу n.yarychiv_rada@ukr.net з 01.07.2022 по 05.09.2022 року.

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням найменування, місцезнаходження та реєстрації. Анонімні пропозиції (зауваження) не розглядаються.

Також протягом зазначеного вище строку будуть проведені окремі консультації та опитування мешканців тих вулиць, які підлягають перейменуванню.    

Про час і місце проведення зборів та зустрічей буде повідомлено додатково шляхом розміщення повідомлення на веб-сайті Новояричівської селищної ради.

Відповідальною особою за проведення громадського обговорення, одержання пропозицій визначено Начальника Відділу архітектури, містобудування, земельних відносин та екології виконавчого комітету Новояричівської селищної ради (Вікторія Лесько) (тел. 0972844956).

Результати громадського обговорення будуть оприлюдненні на офіційному сайті Новояричівської селищної ради.

01.07.2022 р.

 

Роз'яснення чи потрібно переоформлювати документи, якщо змінилась назва вулиці

 

Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

Законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Варто зазначити, що на сьогодні реєстрація чи зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється відповідно до Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2022 року № 265, та законів України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» і «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

У разі прийняття рішення про перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Ці відомості за бажанням особи вносяться до відповідних документів, що містять відомості про місце проживання/перебування.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

Водночас, у разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Наприклад, у разі потреби купівлі-продажу чи дарування нерухомості. Отож, якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи?

Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора